Jak si uchovat své opálení

11. května 2009 v 15:56 |  for girls
Přivezla sis od moře krásně čokoládovou barvu a chceš, aby ti co nejdéle vydržela?

Jak dlouho nám barva vydrží?Opálení nám vydrží většinou 2 - 4 týdny po posledním pobytu na sluníčku. Pokožka má schopnost se regenerovat, což se projevuje postupným odlupováním vrchní části. Tento proces regenerace a obnovy kůže trvá zhruba 28 dní.

Jak často užívat přípravky po opalování?Po každém vyhřívání na sluníčku! Tyhle krémy "po opalování" totiž neslouží jen k udržení opáleného tónu pleti, ale jsou také výživné a pomáhají sluncem vysílené pokožce znovu nabrat sílu. Přípravky by se měly používat pravidelně, aby se pokožka zbytečně nevysušovala. Hlavně po návratu od moře bys měla pleť celého těla ošetřovat alespoň celý následující týden.

Proč je tak nutné pokožku hydratovat?Krásné opálení ti vydrží déle, když se pokožka nevysušuje. Pokud ji po opalování neošetříš, velmi rychle se na ní začnou tvořit šupinky, vrchní vrstva se obnoví a opálení zmizí.

Pomoc, opálení mizí, co teď?Své opálení můžeš prodloužit buď pomocí samoopalovacích přípravků, krémů a sprejů, nebo občasnou návštěvou solária.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.