Jak na kruhy pod očima

11. května 2009 v 15:55 |  for girls
Úkol číslo jedna

Zní - postarat se o dobré prokrvování. V první řadě se postarejte o dostatečný spánek a zlepšení krevního oběhu. Kosmetické přípravky pomáhají jen do určité míry, ale rozhodně nám udělají dobře. Začít můžete obyčejným studeným obkladem. Dva kulaté vatové polštářky namočíme ve studené vodě a položíme je na víčka. Prokrvení bude ještě vydatnější, když nalijeme do umyvadla studenou vodu, ponoříme do ní obličej a několikrát pod vodou zavřeme a otevřeme oči. Tenhle trik pomáhá i při zarudlých očích.

Oční gymnastika

Prokrvení očních partií dobře podpoří také oční gymnastika. Oči zavřeme, položíme ukazováčky na vnější oční koutky, aby nevznikaly žádné vrásky, a semkneme víčka tak pevně k sobě, jak jen to jde. Napětí udržíme 6 vteřin a pak oči uvolníme. Opakujeme nejméně desetkrát.

Boj s nateklýma očima

Proti nateklým očím, které se u nás žen objevují v závislosti na menstruačním cyklu, jsou v lékárně k dostání bez receptu kapky. Povzbuzují odtok lymfatických tekutin a urychlují odbourání vodnatých váčků.

Jak zakrýt kruhy pod očima

Při troše šikovnosti a tréninku se dají tmavé stíny pod očima také zamaskovat make-upem v barvě pleti. K tomu účelu existují dokonce speciální krycí tyčinky nebo krémy. Některé z těchto přípravků mají ovšem bohužel poněkud pastózní konzistenci a rády se usazují - zejména při smíchu - v mimických vráskách pod okem. Můžete to zkusit i s normálním pleťovým make-upem, měl by být ovšem minimálně o dva tóny světlejší než make-up okolního obličeje. Další možností je pak nanést malý kopeček obvyklého podkladového make-upu na hřbet ruky a zesvětlit ho čistě bílým make-upem a lehce přepudrujeme. Než na sebe začnete všechny ty přípravky napatláte, popřemýšlejte, jestli nebude lepší zbavit se těchto nepříjemných tmavých stínů jednou pro vždy. Chce to jen kvalitní spánek a prokrvenou tkáň.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.