Květen 2009

Co nesmí chybět v kabelce

11. května 2009 v 16:20 for girls

Co patří do kabelky?

Tady je seznam 10 věcí, které by neměli chybět v kabelce:

1. Klíče → Občas se hodí, mít se jak dostat domů, ne? :)
2. Zrcátko → Můžeš si zkontrolovat třeba stav očních stínů :)
3. Kosmetika → Rozmazali se ti oči? Co teď?
4. Vložky nebo tampony → Všechny máme své dny... :)
5. Hřeben → Můžeš si rozčesat vlasy, třeba když ti je rozházel vítr :)
6. Žvýkačky → Svěží dech se hodí vždycky, fakt při spoustě situací :)
7. Mobil → Co když bude chtít tvoje kámoška zrovna pokecat? :) A nebo, ještě horší věc - Co když tě bude chtít tvůj kluk pozvat na rande? :)) Nebo si jím taky můžeš přivolat pomoc!
8. Deodorant → Asi víš, že pot moc nevoní xD
9. Propiska → Třeba na zapsání adres, icq, telefonů, ...
10. Peněženka s penězi → Penízky se hodí, může se tu naskytnout i nečekané pozvání...

Čím čistit jednotlivé typy pleti?

11. května 2009 v 15:58 for girls

Čím čistit jednotlivé typy pleti?

Suchý a citlivý typ - Doporučuje se používat čistící mléko. Odstraňuje špínu beze zbytku a šetrně. Tekutá emulze se nakonec opláchne vlažnou vodou. Někdy je vhodné použít pleťovou vodu. Důležité je, aby neobsahovala alkohol, protože ten by vaši pleť ještě více vysušil!
Mastný typ - Tento typ pleti se nejlépe vyčistí syndety, které se v pevné, krémovité a tekuté formě. Syndety jsou synteticky vyrobené pleťové čistící prostředky, které nejsou na rozdíl od obyčejného mýdla alkalické. Čistící prostředek se opláchne čistou vodou, večer vlažnou a ráno studenou. Někdy je možné použít adstringentní vodu s nízkým obsahem alkoholu, případně s výtažky z léčivých bylin.
Smíšený typ - Na tento typ pleti se nejlépe hodí čistící gely a dostatečné množství vody. Gely jsou stejné jako čistící krémy, ale obsahují více tenzidů (aktivní mycí substance). Pro vyhlazení pokožky lze opět použít adstringentní vodu (na mastnější partie).
Normální typ - Takovou pleť můžeme čistit mýdlem. Mýdlo je alkalické a tvoří ve spojení s tvrdou vodou na pleti vápenatou vrstvu. Proto je důležité smýt mýdlo velkým množstvím vody. Vhodné je si vybrat mýdlo bez "deo" přísad a s minimálním množstvím parfémovaných látek, abychom pleť nedráždili. Pro čištění se také používá pleťové mléko čistící a poté pleťové tonikum bez alkoholu.

Pro všechny typy pleti lze použít také tzv. parní lázeň, při níž se póry a maz lehce uvolňují. Postupujeme při ní následovně:
Do 1l vařící vody přidejte plnou hrst bylin. Nakloňte obličej nad páru. Účinek se zvýší přehodíte-li přes hlavu ručník. Postačí 5-10 min., nakonec se obličej osuší a nakrémuje (jde vpodstatě o obdobu inhalace, kterou doporučovaly již naše babičky, zde však neinhalujeme, ale čistíme obličej).

Nauč se správně lakovat nehty

11. května 2009 v 15:57 for girls

1)
Jako základ aplikuj zpevňovač nehtů. ten vyplní případné rýhy v nehtu a postará se o to, aby ti šel barevný lak později bez problémů odstranit
.

2)
Po úplném zaschnutí zpevňovače nanes tenkou vrstvu laku.

3)
Při lakování začínej vždy uprostřed nehtu, až pak doplň lak i do stran.

4)
Po několika minutách celý postup zopakuj. u světlého nebo matného laku je někdy nutná i třetí vrstva laku.

Jak si uchovat své opálení

11. května 2009 v 15:56 for girls
Přivezla sis od moře krásně čokoládovou barvu a chceš, aby ti co nejdéle vydržela?

Jak dlouho nám barva vydrží?Opálení nám vydrží většinou 2 - 4 týdny po posledním pobytu na sluníčku. Pokožka má schopnost se regenerovat, což se projevuje postupným odlupováním vrchní části. Tento proces regenerace a obnovy kůže trvá zhruba 28 dní.

Jak často užívat přípravky po opalování?Po každém vyhřívání na sluníčku! Tyhle krémy "po opalování" totiž neslouží jen k udržení opáleného tónu pleti, ale jsou také výživné a pomáhají sluncem vysílené pokožce znovu nabrat sílu. Přípravky by se měly používat pravidelně, aby se pokožka zbytečně nevysušovala. Hlavně po návratu od moře bys měla pleť celého těla ošetřovat alespoň celý následující týden.

Proč je tak nutné pokožku hydratovat?Krásné opálení ti vydrží déle, když se pokožka nevysušuje. Pokud ji po opalování neošetříš, velmi rychle se na ní začnou tvořit šupinky, vrchní vrstva se obnoví a opálení zmizí.

Pomoc, opálení mizí, co teď?Své opálení můžeš prodloužit buď pomocí samoopalovacích přípravků, krémů a sprejů, nebo občasnou návštěvou solária.


Samoopalovací Krémy

11. května 2009 v 15:56 for girls
1) Použij peeling!

Ještě než použiješ samoopalovací krém, je dobré udělat si peeling! Díky tomu nebude pokožka vstřebávat na některých místech více krému a nevzniknou tak ošklivé fleky. Peeling je dobré používat pravidelně, aby se odstranily nečistoty na pokožce a odumřelé částečky kůže. Tvá pokožka se po něm vždycky krásně rozzáří a vypadá mnohem zdravěji. Pozor, před "samoopalováním" nikdy nepoužívej peeling s vysokým obsahem oleje - ten brání ve správné absorpci samoopalovací emulze.

2) Dosucha!

Důležité je před nanáším krému pečlivě vysušit všechny kapičky vody na těle které zde zůstaly po sprchování. I díky nim bys mohla získat nepěkné fleky.

3) Pozor na lokty, kolena a kotníky

Při nanášení je lepší začít s menším množstvím krému a postupně přidávat. Pozor na častou chybu - na místa jako jsou lokty, kolena nebo kotníky je lepší nanést méně krému, protože v těchto místech je více kůže a tak se snadno stane, že budou po ztmavnutí krému tmavší než ostatní plochy tvého těla! Pokud tomu chceš zabránit, můžeš na tyto místa nejdříve nanést trochu tělového mléka a až potom samoopalovací krém.

4) Jak dlouho to trvá?

Ke zbarvení dojde u většiny samoopalovacích krémů přibližně po 4-5 hodinách, ale proces může podle typu pleti trvat až 24 hodin. Odstín vydrží většinou 3-7 dní.Jak na kruhy pod očima

11. května 2009 v 15:55 for girls
Úkol číslo jedna

Zní - postarat se o dobré prokrvování. V první řadě se postarejte o dostatečný spánek a zlepšení krevního oběhu. Kosmetické přípravky pomáhají jen do určité míry, ale rozhodně nám udělají dobře. Začít můžete obyčejným studeným obkladem. Dva kulaté vatové polštářky namočíme ve studené vodě a položíme je na víčka. Prokrvení bude ještě vydatnější, když nalijeme do umyvadla studenou vodu, ponoříme do ní obličej a několikrát pod vodou zavřeme a otevřeme oči. Tenhle trik pomáhá i při zarudlých očích.

Oční gymnastika

Prokrvení očních partií dobře podpoří také oční gymnastika. Oči zavřeme, položíme ukazováčky na vnější oční koutky, aby nevznikaly žádné vrásky, a semkneme víčka tak pevně k sobě, jak jen to jde. Napětí udržíme 6 vteřin a pak oči uvolníme. Opakujeme nejméně desetkrát.

Boj s nateklýma očima

Proti nateklým očím, které se u nás žen objevují v závislosti na menstruačním cyklu, jsou v lékárně k dostání bez receptu kapky. Povzbuzují odtok lymfatických tekutin a urychlují odbourání vodnatých váčků.

Jak zakrýt kruhy pod očima

Při troše šikovnosti a tréninku se dají tmavé stíny pod očima také zamaskovat make-upem v barvě pleti. K tomu účelu existují dokonce speciální krycí tyčinky nebo krémy. Některé z těchto přípravků mají ovšem bohužel poněkud pastózní konzistenci a rády se usazují - zejména při smíchu - v mimických vráskách pod okem. Můžete to zkusit i s normálním pleťovým make-upem, měl by být ovšem minimálně o dva tóny světlejší než make-up okolního obličeje. Další možností je pak nanést malý kopeček obvyklého podkladového make-upu na hřbet ruky a zesvětlit ho čistě bílým make-upem a lehce přepudrujeme. Než na sebe začnete všechny ty přípravky napatláte, popřemýšlejte, jestli nebude lepší zbavit se těchto nepříjemných tmavých stínů jednou pro vždy. Chce to jen kvalitní spánek a prokrvenou tkáň.


Jak vytrhávat obočí

11. května 2009 v 15:54 for girls

nikdy nevytrhávej horní linii obočí. když ti zde chloupky lezou na nervy, zesvětli je. před tím, než začneš obočí upravovat, vyzkoušej si, jak ti bude po úpravě slušet, a to tak, že světlou konturkou zamaluj ty části, které chceš vytrhat.

chloupky vytrhávej vždy po jednom a začni přitom od nosu. vytrhávej je vždy ve směru jejich růstu - to bolí nejméně.

Nespěchej!Pár chloupků víc nebo míň může výsledek totálně změnit. když očistíš vytrhaná místa pleťovou vodou, zamezíš aby ti rychle rostly nové a aby si neměla opuchlé obočí...

Francouzská Manikůra

11. května 2009 v 15:53 for girls
Příprava
Na aplikaci bezchybné francouzské manikúry musí být nehty náležitě připraveny! Nejprve pečlivě odstraňte starý nános laku, nehty odmočte ve vlažné vodě s trochou jemného mýdla a poté ošetřete speciálním přípravkem na odstranění kůžičky okolo nehtu, které často obsahují pěstící složky jako mandlový nebo avokádový olejíček. Kůže je pak krásně změklá a jde za použití speciálního dřívka lehce odstranit.
Posílení
Především měkké nehty potřebují pomocí speciálního zpevňovače dodat novou sílu. Ten posiluje nehty, zlepšuje strukturu nehtů a v neposlední řadě chrání před jejich zbarvením při použití laku. Po tomto ošetření jsou nehty náležitě připraveny k dalšímu kroku.
Bílé špičky
Nalepením speciálních šablon, které jsou zpravidla obsaženy ve všech sadách francouzské manikúry, oddělíte špičky nehtů od jejich zbytku a bílým lakem tak vykouzlíte přesné linie jejich konců.
Lesklý barevný lak
Po zaschnutí bílých špiček a opatrném odstranění šablon je možné pokračovat v lakování zbytku nehtu. K lakování je možný výběr ze dvou odstínů zbarvených laků: jemné růžové či tmavšího, smetanového odstínu. Po zaschnutí této vrstvy je možné použít ochranného bezbarvého laku, který dodá brilantní lesk a prodlouží trvanlivost laku. Nehty pak působí neuvěřitelně čistě, ale zároveň i přirozeně.
Pěstící program
Aby bylo nehtům a nehtové kůžičce dodáváno pravidelné pěstící péče, je velmi praktické používat speciální přípravky, které je možné nosit stále při sobě a používat několikrát denně. K použití je možný výběr z několika variací - speciální tužky, přípravky na zpevnění nebo vyplnění nehtů. Všechny obsahují pěstící látky jako vitamínem E, vápník, meruňkový olej či kakaové máslo, které udržují v nehtech vlhkost, zpevňují je a zaručují jejich zdraví a skvělý vzhled.

20 triků pro super vlasy

11. května 2009 v 15:52 for girls
1. Speciální tužidla
S jejich pomocí získají vlasy nadýchaný objem. Některé dokáží zpevnit vlasy na celých 24 hodin a nemusíte mít obavy, že by vlasy byly slepené, naopak účes je pružný a vypadá velmi přirozeně.

2. Speciální šampóny
I šampóny se podílí na tom, jak bude účes vypadat. Pro jemné vlasy existují speciální přípravky a balzámy, které jim dodávají větší objem.


3. Střídejte pěšinku
Když si budete česat pěšinku stále na stejné straně, vlasy si zvyknou a kolem pěšinky budou brzy zplihlé. Učešte si pěšinku jednou vlevo, podruhé zas vpravo a vlasy kolem ní budou pěkně pozvednuté.

4. Správné vysoušení
Rozhodně na vlasy, ze kterých ještě stéká voda, nenanášejte stylingové přípravky. Nejdříve je trochu prosušte v předklonu a teprve pak na ně naneste pěnové tužidlo. Potom vlasy sušte přes velký kulatý kartáč fénem a dbejte na to, abyste dobře vysušily i konečky vlasů. Zůstanou-li vlhké, brzy zplihnou nebo se otočí na jinou stranu, než jste původně chtěli.

5. Nepřehánějte to s kondicionérem
Kondicionér dělá vlasům dobře, ale pokud chcete nadýchaný a vzdušný účes, naneste ho asi centimetr nebo dva nad kořínky vlasů. Profesionální kadeřnice doporučují nanášet kondicionér i balzám jen na délku vlasů, ne na pokožku hlavy.

6. Lakujte ke kořínkům
Pozvedněte vlasy přesně tam, kde to nejvíc potřebujete. Jak? Přehoďte vlasy přes hlavu a spodní vrstvu postříkejte zlehka lakem na vlasy. Nebo jinak - použijte lak se speciálním aplikátorem (zúžená hubička) a nastříkejte ho přímo ke kořínkům vlasů, které nesmějí zplihnout.

7. Jemné vlasy - lehký styling
Jemné vlasy nesmíte zatěžovat spoustou pěny, gelu, vosku nebo laku. Používejte zásadně jen přípravky pro jemné vlasy a pokud možno pouze nezbytné množství. Jinak vlasy ztěžknou a budete je muset umýt a začít znovu od začátku.


8. Každodenní mytí
Nevěřte tomu, že časté mytí vysušuje vlasy. Pravda je, že jemné vlasy vypadají dobře jen po umytí šetrným šampónem. Ale i na ostatní vlasy je vhodné používat šampóny určené pro každodenní mytí.

9. Masky pro jemné vlasy
Nepoužívejte obyčejné vlasové masky na jemné vlasy. Vyzkoušejte přípravky, které obsahují mořské řasy, protože právě ty dělají jemným vlasům dobře.


10. Osvěžení účesu
Stejně jako pleť i vlasy potřebují občas v horkých dnech vzpruhu. Proto je během dne postříkejte mlhou, vetřete do nich trochu tužící pěny, pomačkejte a nechte volně uschnout. Jestliže nechcete utrácet za mlhu peníze, můžete si ji klidně udělat sama: do prázdné lahvičky s mechanickým rozprašovačem nalijte jakoukoliv minerální vodu.

11. Barevné pramínky
Blonďaté pramínky rozzáří účes, dodají mu krásné odlesky a plastický vzhled. Kromě toho se zároveň zvětší i celkový objem účesu. Každé odbarvení i barvení totiž dodá jednotlivým vlasům více objemu. Jemným vlasům svědčí i tónování. Jediné, na co musíte myslet je, že vlasy musí vypadat zdravě, nesmějí ztratit lesk a pružnost. To vše jim zajistí vlasové kúry a balzámy pro jemné vlasy.

12. Před spaním
Máte-li dlouhé vlasy a chcete je mít přes den krásné, tak je večer vyčešte vzhůru a stáhněte do ohonu. Ráno budete mít bohatou zvlněnou hřívu.


13. Používejte difuzér
Jemné kudrnaté vlasy mírně natužte a vysušte je difuzérem. Získáte pružné, lehké a pohyblivé kučery.


14. Sušení přes hlavu
Poddajné vlnité vlasy, jak dlouhé, tak i kratší, získají při tomto způsobu objem a budou vypadat velmi přirozeně. Vlasy natužte, přehoďte je přes hlavu, zvedejte prsty a fénujte. Pak stačí pohodit hlavou zpět a účes jen upravit rukama.

15. Ochlaďte si vlasy
Pokud jste zvyklá upravovat si vlasy fénem a kartáčem, neodstraňujte kartáč, dokud jsou vlasy ještě horké. Přepněte fén na studený vzduch a pramen vychlaďte. Účes vám tak bude lépe držet.

16. Natáčky
Zaručený způsob, jak dodat dlouhým vlasům fantastický objem a účesu trvanlivost. Použijte hodně velké natáčky na suchý zip, nemusíte mít obavu, že budou vlasy vlnité. Prameny stačí natužit, natočit a vyfénovat. Nakonec můžete vlasy ještě vyfoukat přes velký kulatý kartáč.

17. Na střihu hodně záleží
Kvalitní sestřih potřebujete. Kadeřníci jemné vlasy většinou příliš nesestříhávají, protože slabé vlasy tak ztrácejí na objemu. Zato konečky a kontury potřebují zkušenou ruku. S opravdu kvalitním střihem si pak s účesem lehce poradíte, když si vlasy budete upravovat doma sama.

18. Který účes zvolit
Pro jemné vlasy se superkrátké účesy příliš nehodí, mnohem lépe budete vypadat v různých podobách mikáda.

19. Trik pro krátké vlasy
Pokud ráda nosíte krátké vlasy, můžete jim dodat objem tím, že prameny zvednete vzhůru, sepnete klipsou a vyfénujete.

20. Velký objem jinak
Prosušené prameny vlasů zvedejte vzhůru, ke kořínkům nastříkejte tužidlo a pramen vyfénujte.
PS: Já tyhle tipy sice nepoužívám...=D ale někomu se třeba budou hodit!